Misja i wizja Fundacji HfA

Misją naszej Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom i dorosłym mieszkającym na terenie Afryki a szczególnie w państwach: Tanzanii i Ugandzie. Potrzeba jest ogromna i każda pomoc nieoceniona. Wychodząc naprzeciw potrzebom: szeroko pojętej edukacji, dożywianiu i poprawie infrastruktury (budowa studni, budowa szkół), dajemy „wędkę”, którą można już samemu „łowić ryby”.

Każdego dnia w Afryce umierają dzieci i dorośli. Bez dostępu do wody, pomocy medycznej, niekiedy prostej wiedzy, ich życie gaśnie. Nie chcemy być bezczynni i pragniemy aby nasze działanie mogło wesprzeć bądź uratować życie innych osób. Idąc za głosem serca w 2020 r. utworzyłyśmy Fundację „Heaven for Africa”, przez która chcemy prowadzić wszelkie działania pomocowe.

Naszym marzeniem jest oglądać uśmiechnięte, chodzące do szkoły dzieci, radosnych dorosłych, którzy pracując mogą zapewnić byt swoim rodzinom. Wierzymy, że włożony z serca trud zawsze przynosi owoc a żadna mądrze wykonana praca nie idzie na marne. To właśnie nas zachęca i nie pozwala oglądać się na niesprzyjające na świecie okoliczności.

Siły dodaje nam wiara w Boga, który ma moc i jest zainteresowany tym co dziej się na świecie. Wkorzenieni w Chrystusa chcemy wydawać dobry i trwały owoc i działać z Nim i dla Niego.

„Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.
Ewangelia Jana 15.5

Wyzwania

Kontynent Afrykański pomimo swej urody i licznych bogactw naturalnych, należy do najuboższych na świecie. Ludzie codziennie zmagają się z niewyobrażalną dla nas biedą, głodem i chorobami. Każdego dnia wiele osób marzy o misce ryżu czy proso oraz wodzie do picia. Bezpośrednie „dotknięcie” problemu może wywołać wiele reakcji, od zmartwienia, które wywołuje smutek i ogólną niemoc, do chęci działania powiązanego z nadzieją na powodzenie poprowadzonych działań. Mimo trudności jakie spostrzegamy, widzimy również wiele realnych możliwości do pracy, na rzecz rozwoju i poprawy życia mieszkających tam ludzi. Chcemy zmieniać rzeczywistość w małych sprawach, bo z nich składa się całe życie.

 

Łucja Niedoba

Prezes Fundacji

Jedna chwila, jedno zdarzenie może na długo lub na zawsze zmienić nasze życie… i tak było w moim przypadku, kiedy po raz pierwszy odwiedziłam wioskę Masajów.
Zobaczyłam biegające bez butów dzieci, kobiety pokonujące długą drogę niosąc wodę dla  swoich rodzin i  mężczyzn zajmujących się bydłem.  Zdałam sobie sprawę jak niezbędna jest im pomoc. Tam walka  toczy się o łyk wody i garść ugali (mąka kukurydziana) mimo trudności cieszą się każdym dniem.

W moim sercu chęć niesienia pomocy dla innych zawsze była moją motywacją i inspiracją.  Zobaczyłam że niewielka pomoc płynąca od nas Europejczyków może rozwiązać ich problemy. Przez pół roku  szukałam fundacji, która mogłaby bezinteresownie wspierać mieszkańców wioski. Kiedy o moim pragnieniu opowiedziałam znajomej, która wspiera  mieszkańców Ugandy wspólnie połączyłyśmy siły. Ustaliłyśmy jeden cel – ZAKŁADAMY FUNDACJĘ.

Jestem wdzięczna za czas i miejsce w jakim żyję, za ludzi
których spotykam na swojej drodze życia. Wierzę że można w życiu zrobić wiele dobrego dla innych niosąc im pomoc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem oraz talentami jakimi obdarzył mnie Bóg.

Davy Jonathan Lorjé

Wiceprezes Fundacji

Rada Fundacji

  • Ewa Staś
  • Agnieszka Krawczyk
  • Elżbieta Pietrzak

Partnerzy

  • KZ „Twoja Przystań”
  • Fundacja 36i6